Скільки б літаків не передали партнери, на кожен з них потрібно щонайменше двоє пілотів, яких наразі майже немає.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив отримання першої партії винищувачів F-16. Однак цього року Україна навряд чи зможе використовувати більше 10 таких літаків одночасно, пише The New York Times.
“Довгоочікуване прибуття реактивних літаків із Заходу має зміцнити оборону країни, хоча Київ, схоже, отримав їх надто мало, щоб мати негайний вплив на поле бою”, – зауважує видання.
Автори публікації зауважують, що прибуття західних літаків підніме моральний дух українців,ослаблений місяцями повільного, але стабільного просування Росії на полі бою та нищівних атак на енергомережу країни. Присутність цих літаків також створить нову загрозу для російських пілотів і допоможе стримати їх від нахабних бомбових ударів на фронті. Також очікується, що F-16 покращать здатність України збивати російські ракети.Тим не менш, брак підготовлених пілотів і обмежена кількість самих літаків обмежать їх безпосередній вплив на поле бою, кажуть експерти.
Очікується, що цього року близько 20 українських пілотів зможуть керувати F-16. Це означає, що Україна зможе експлуатувати лише близько 10 цих літаків, оскільки зазвичай до одного бойового літака приписані щонайменше два пілоти, наголошує NYT.
Українські офіційні особи попередили, що через затягування з поставками F-16 їхній вплив на поле бою буде меншим, ніж міг би бути. Адже тяганина дала Росії час адаптувати свою тактику. Крім того, останніми тижнями Росія цілеспрямовано атакувала українські авіабази, очевидно, намагаючись обмежити інфраструктуру під F-16 перед їх прибуттям.
F-16 в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, президент Володимир Зеленський очікує, що міжнародні партнери розширять платформу навчань українських пілотів та інженерів на багатоцільових винищувачах F-16. За його словами, Україні недостатньо тих пілотів, які вже навчені. Однак “багато наших хлопців зараз навчаються”, сказав Зеленський.
Федеріко Борсарі з Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні зазначає, що F-16 зможуть вплинути на певну динаміку війни, і називає три основні завдання, які вони, найімовірніше, виконуватимуть: перехоплювати російські ракети та безпілотники, пригнічувати ворожі системи ППО, завдавати ударів по позиціях російських військ і складах боєприпасів.