Штрафи за порушення вiйськoвого oбліку зрocтуть у 5 разів, – депутат

УКРАЇНА

За словами першого заступника голови профільного комітету ВР, є побоювання, що норма дозволить ТЦК штрафувати всіх військовозобов’язаних.

ТЦК отримають нові повноваження, а штрафи за порушення військового обліку зростуть у рази / фото ілюстративне УНІАН, Олександр Прилепа
ТЦК отримають нові повноваження, а штрафи за порушення військового обліку зростуть у рази / фото ілюстративне УНІАН, Олександр Прилепа

Територіальні центри комплектування (ТЦК) отримають нові повноваження, а штрафи за порушення військового обліку зростуть у 5 разів. Про це в ефірі ток-шоу “Українська правда” розповів перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

За його словами, за чинним законом для того, щоб притягнути до адміністративної відповідальності, потрібна присутність особи, аби скласти протокол про адміністративне правопорушення.

“І вже на підставі цього протоколу видається постанова, яка вже є документом для стягнення грошей. Так от, на вимогу Генштабу та Міноборони процедуру складання протоколу прибрали”, – пояснив нардеп.

При цьому він зауважив, що до другого читання комітет прибрав із урядової версії законопроєкту низку найбільш жорстких норм – так, зменшено максимальний розмір штрафів за порушення правил військового обліку.

“Штрафи, порівняно з тим, як хотів це Кабмін, зменшили десь разів у 4-5. Але вони все одно залишилися великими. Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25 500 гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 000. Тобто рівень штрафів значний, він приблизно у 5 разів більше ніж чинний рівень”, – уточнив Осадчук.

Мобілізація в Україні – останні новини

В Міноборони заявили, що не всі держслужбовці матимуть бронювання. Частина держслужбовців підлягають мобілізації на загальних підставах.

Відстрочку від призову матимуть представники деяких органів державного управління – зокрема, судді, працівники Нацполіції, Нацгвардії та спеціалісти, які залучені до кіберзахисту.

Також УНІАН повідомляв, що з 4 травня статус “обмежено придатний” скасовують. Всі військовозобов’язані чоловіки, які мають його, будуть зобов’язані пройти повторну медкомісію.