Іноді прості питання по типу, “як звати Лесю Українку?”, можуть викликати ступор, оскільки ця інформація живе десь на підкірці, але ми не використовуємо її щодня – і це продемонстрували українці в опитуванні, передають Патріоти України.
Чи знають українці справжнє ім’я Лесі Українки
На інформаційному каналі вийшло опитування, де люди у торгівельному центрі мали назвати ім’я Лесі Українки. Питання ніби елементарне, адже кожен з нас у школі вчив її вірші на пам’ять та читав її біографію. Проте далеко не всі відповіді приємно дивують.
Як відповіли українці:
“Пам’ятала, але зараз забула, чесне слово. Не Марія?”
“Вибачте, це моя необізнаність, але у шкільній програмі я вивчав, лише Леся Українка знаю”
“Знаю як Лесю Українку її”
“Ні, не знаю”
“Поняття не маю”
“Олена Пчілка?”
“Вовчок? Мені соромно, але я не згадаю зараз”
Я забула”
“Не пам’ятаю”
“Олеся Косач, щось таке, так?”
“Зараз буду однією з тих, хто не пам’ятає”.
Такими виявилась більшість відповідей, які дали українці на питання зі шкільної програми. І лише 6 людей, з усіх опитаних назвали справжнє ім’я письменниці – Лариса Петрівна Косач-Квітка й до того ж одразу, без згадування. І ось це тішить.
Хто така Леся Українка
Справжнє ім’я письменниці – Лариса Петрівна Косач-Квітка. Леся Українка є символом хоробрості і боротьби, яку вона завжди описувала у своїх творах, чим і мотивувала українців.
Звідки взявся псевдонім Лесі Українки
Свій псевдонім Лариса Косач запозичила в дядька – Михайла Драгоманова. Він зазвичай підписувався як “Українець”. А оскільки Леся обожнювала свого дядька і захоплювалась ним та його творчістю, то вирішила в чомусь бути схожою на нього. Псевдонім “Леся Українка” з’явився у 1884 році, коли дівчині було тринадцять років.