Що потpібно зpобити веcною, щоб не бачити в цьому pоці слимаків на cвоєму гоpоді

РІЗНЕ

Навесні на ділянці можна зустріти небажаних гостей — слимаків. Вони здатні дуже швидко знищити саджанці та зруйнувати нові паростки. Тому, в березні потрібно провести обробку проти слимаків.

Слимаки з’являються через підвищений рівень вологості, велику кількість опалого листя й компосту.

Зрозуміти, що на ділянці з’явилися слимаки можна по сріблястих слідах, які вони залишають після себе. Щоб прибрати шкідників зі свого саду та городу, приберіть сміття й мульчу, де ховаються слимаки. Поставте годівнички або посадіть квіти, що залучатимуть птахів та жуків.

Зробіть штучні бар’єри з яєчної шкаралупи або мідної стрічки навколо саджанців. Слимакам це не сподобається. Існують різні пастки для слимаків. Це може бути пивна пастка або сольова.

Деталі:

Слимаки терпіти не можуть ароматів таких рослин: шавлії, лаванди, розмарину, петрушки та інших. Висадіть їх біля овочевих культур та захистіть городні грядки. Є ще варіант, як позбутися в теплиці та на городі від навали безхребетних тварин.

Черевце цієї тварини досить ніжне і добре відчуває грубу та гостру поверхню.

Якщо у вас невеликі за розмірами грядки, навколо них розсипають дрібний гравій, подрібнену шкаралупу від яєць або горіхів.

Якщо грядок багато – простіше застосувати інші способи боротьби. Екологічний варіант полягає у залученні на ділянку птахів, їжаків та жаб, які харчуватимуться равликами. Ще один спосіб — посіяти пряні трави, що сильно пахнуть: часник, розмарин, шавлія. Їх равлики не люблять і намагаються менше знаходитися поряд з грядками.

Улюблені ласощі. Так, слимакам подобається пиво. Адже вони не знають, що він у прямому сенсі для них виявиться згубним. Одноразові стаканчики на гряді вкопують у ґрунт так, щоб їх краєчки не височіли над поверхнею землі. Як позбутися слимаків у теплиці? Аналогічно – вкопати і там стаканчики чи іншу невисоку ємність.

В кожну ємність вливають до 30-40 мл пива. Але наливають його ближче до вечора, щоб не впали в пиво інші любителі поласувати.

Вранці у стаканчиках ви побачите загиблих молюсків. Вам залишиться лише їх викинути. Якщо немає пива, то використовують компоти, що забродили, соки. Замість склянок можна вкопати на грядці плоскі ємності.

Ще є нехімічний спосіб рятування від шкідників. Дерев’яна дошка з однієї зі сторін змащується ближче до вечора кислим молоком або іншою кисломолочною продукцією;

Дві цеглини або маленькі камені встановлюють на землю і зверху укладають дошку, намазаною частиною вниз;

Слимаки приємний для них запах почують і протягом ночі приповзуть до приманки;

Коли дачник уранці прийде до приманки, то під дошкою виявить багато молюсків. Замість дощок у городі, саду, квітнику розкладають шматки лінолеуму, руберойду, фанери так, щоб слимаки змогли під накриття заповзти. Вранці у пастці можна зібрати багато особин.

Найпопулярніший і найпростіший метод – посипати землю сіллю або ж полити листя розчином лимонної кислоти.

Джерело