Втім, кількість біженців не змінюється та залишається “більш-менш стабільною”, зауважив експерт.
Згідно опитування серед українських біженців за кордоном, частка тих, хто впевнений у поверненні в Україну скоротилася майже вдвічі порівняно з показниками 2023 року.
Як повідомив в ефірі телемарафону виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, кількість біженців з України не змінюється та залишається “більш-менш стабільною”.
“Зараз не дуже радісний результат опитування, яке ми провели серед біженців у грудні 2023 року та січні цього року. Ми бачимо, що частка тих, хто точно впевнений, що повернеться до України скоротилася до 26%. Проти 50% рік тому”, – сказав Вишлінський.
За його словами, це можна інтерпретувати по-різному. Наприклад, що половина опитаних передумала. “А можна інтерпретувати, що частина насправді з тих, хто планував тоді повернутися вже повернулися (в Україну – УНІАН). Але насправді серед тих, хто там залишився очевидно збільшується частка тих, хто осідає”, – пояснив експерт.
Українські біженці: що відомо
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило близько 6,3 млн осіб тікати за кордон. Кожні 100 тис. з них знижують валовий внутрішній продукт України на 0,5%.
Президент Володимир Зеленський заявив, що багато вимушених переселенців почнуть повертатися, коли в України буде більш потужна система ППО та відбудеться зменшення підтримки з боку європейських країн.